Szkło

Lustra

Lustro, zwierciadło – gładka powierzchnia odbijająca światło, dzięki czemu powstaje obraz odbity przedmiotów znajdujących się przed lustrem. Towarzyszy nam od wieków i stanowi stały element naszego otoczenia. Obróbka luster odbywa się w naszym zakładzie na maszynach sterowanych numerycznie, co daje nam możliwość dopasowania kształtu i wymiaru do potrzeb każdego klienta.

Szkło hartowane

Hartowanie szkła polega na ogrzaniu szkła do temperatury około 620–680 °C i natychmiastowym schłodzeniu strumieniem zimnego, sprężonego powietrza. W wyniku tego procesu wytworzone zostają naprężenia ściskająco-rozciągające zwiększające ok 5-krotnie wytrzymałość mechaniczną szkła. Tym samym szkło hartowane staje się bezpieczniejsze, gdyż po stłuczeniu rozpada się na drobne, tępokrawędziste kawałki minimalizujące możliwość zranienia. Z tego też względu szkło hartowane ma coraz szersze zastosowanie w naszym codziennym otoczeniu.

Rodzaje obróbki

  • Cięcie
  • Szlifowanie
  • Polerowanie
  • Wiercenie
  • Piaskowanie
  • Malowanie powierzchni (sitodruk i lakierowanie)
  • Oklejanie szkła i luster folią kolorową i bezpieczną

Obróbka krawędzi

Faza – pojedyncze lub podwójne, szerokie, ozdobne ścięcie wzdłuż krawędzi szkła pod kątem kilku stopni. Szerokość fazy zarówno na szkle, jak i na lustrach może wynosić od 5 mm do 40 mm. Dzięki obróbce krawędzi szkła i luster na specjalistycznych centrach obróbczych, faza na naszych produktach jest najwyższej jakości wykończeniem, jednakowo wypolerowana na całej długości, a zwłaszcza w punkcie styku dwóch faz i nie posiada prążków. Dzięki zmatowieniu powierzchni fazy na przezroczystym szkle uzyskujemy dodatkowy efekt estetyczny.

Szlif płaski – prostopadłe do powierzchni tafli wyszlifowanie krawędzi z jednoczesnym wykonaniem fazek o szerokości 1 – 2 mm po obu krawędziach szkła. Szlif płaski możemy wykonywać zarówno na odcinkach prostych, jak i krzywych na szkle o grubości od 3 mm do 50 mm z polerem lub bez. Szlif płaski polerowany jest najczęściej stosowanym sposobem wykończenia krawędzi szkła (np. tafle szkła na drzwi, zabudowy szklane, blaty stołów i inne).

Szlif OG – wykończenie krawędzi w kształcie fali. Szlif OG można wykonywać jedynie na odcinkach krzywych i jedynie na szkle o grubościach 15 i 19 mm. Blat stołu wykończonego szlifem OG nabiera charakteru mebla stylizowanego i wspaniale komponuje się z wnętrzami „z minionej epoki”.

Szlif półokrągły – zwany jest również ołówkowym lub C-kant, gdyż w przekroju ma kształt litery C. Szlif ten wykonywany jest na każdym rodzaju krawędzi oraz każdej grubości szkła. Szklane elementy wyposażenia wykończone szlifem półokrągłym zdają się być delikatne i bezpieczne.

X