Drewno

Drewno wysokiej jakości

Naszą misją jest zaspokojenie potrzeb nawet najbardziej wymagających klientów. Dlatego importujemy drewno ze Skandynawii i Syberii, ponieważ jest ono znacznie lepszej jakości niż to, które rośnie w Polsce. Nasze wieloletnie doświadczenie wyniesione z pracy z klientami z różnych branż (np. meblarskiej, budowlanej) oraz wiedza zdobyta przez współpracę z innymi producentami pozwala sprostać Państwa wysokim oczekiwaniom. Oferujemy nie tylko sprzedaż drewna w przystępnej cenie, ale również dostawę materiału do klienta. Nasz asortyment obejmuje również gatunki sprowadzane na indywidualne zamówienie klienta.

Warunki, w jakich rośnie drzewo, wpływają na jego strukturę i wygląd. Drewno północne jest bardzo trwałe i mocne, ponieważ drzewa na północnych szerokościach geograficznych rosną powoli, tylko podczas krótkiego północnego lata. Włókna drewna północnych drzew są ściślej dopasowane. Szczególnie wyraźnie widać to na przekrojach pnia – pierścienie roczne rzadko mają więcej niż 1 mm szerokości. Ponadto drewno północne lepiej „toleruje” wilgoć i zmiany temperatury oraz ma bardzo ładny wygląd.

Nasza oferta skierowana jest do producentów mebli, schodów, drzwi, podłóg, jak i producentów z branży budowlanej oraz automotive. Niezależnie od tego, czy posiadacie Państwo stałe programy produkcyjne, czy specjalizujecie się w indywidualnych projektach na zamówienie.

Oferujemy

  1. Produkty przyjazne dla środowiska;
  2. Wysokiej jakości materiały budowlane;
  3. Szeroka gama materiałów;
  4. Rzetelność i terminowość dostaw;
  5. Handel hurtowy i detaliczny;
  6. Sprzedaż za gotówkę i przelew.

Cały asortyment tarcicy o naturalnej wilgotności i standardowych przekrojach jest zawsze dostępny w magazynach naszej produkcji. Wykonamy tarcicę o dowolnym rozmiarze na indywidualne zamówienie, jeśli nie odpowiada Państwu stan magazynowy.

Produkcja i sprzedaż

  • Tarcica: deska obrzynana, deska nieobrzynana, belka 4-krawędziowa, belka 2-krawędziowa, belka;
  • produkty strugane: podszewka, deska podłogowa, blok mieszkalny, cokół, listwa;
  • drewno opałowe (płyta);
Rygorystyczne normy

Elementy KVH są suszone do wilgotności około 15% czterostronnie gładko strugane i czterostronnie fazowane. Elementy dłuższe niż 5 m są klejone. Drewno KVH i BSH to produkt dokładnie zdefiniowany poprzez normy.

Jakość i wygoda

Oferujemy wysokiej jakości drewno kominkowe z buku, jesionu itp. przygotowane do palenia bezpośrednio w kominku jak i piecu. Drewno porąbane jest na mniejsze kawałki długości 1 metra. Realizujemy zamówienia na drewno kominkowe suche oraz mokre.

Drewno strugane

Krawędziaki, deski o różnych przekrojach i długościach wykonane są z materiału suszonego do wilgotności +/- 14 %.

Tarcica nieobrzynana

Ma obrobione tylko dwie powierzchnie równoległe, krawędzie boczne pozostają bez obróbki. Tarcica nieobrzynana otrzymywana jest przez jednokrotne przetarcie na piłach tartacznych (trakach).

Tarcica obrzynana

Ma obrobione cztery płaszczyzny i krawędzie czoła; powstaje w wyniku dwukrotnego przecierania lub przetarcia na ostro.

deska – grubość: 19-45 mm i szerokość: 75-250 mm,

bal – grubość: 50-100 mm i szerokość: 100-250 mm,

listwa – przekrój poprzeczny od 12/24 do 29/70 mm,

łata – przekrój poprzeczny od 38/63 do 75/140 mm,

krawędziak – przekrój od 100/100 do 175/175 mm,

belka – przekrój od 200/200 do 275/275.

X